Argentyna
W sąsiedztwie Chile, Urugwaju i Boliwii w Ameryce Południowej znajduj się idealny do spędzania urlopu kraj - Argentyna. Z racji swojego położenia oraz ukształtowania tereny mamy tutaj dość zróżnicowany klimat. Począwszy od podzwrotnikowego morskiego, przez podzwrotnikowy umiarkowany oraz kontynentalny. W rejonach północnych panują suche i bardzo gorące lata, zimy są łagodne, natomiast w centrum lata są gorące, ale już zimy znacząco chłodne. Południe kraju to gorące lato, a zimy dotkliwie zimne wraz z dużymi opadami śniegu. Średnie temperatury roczne w centrum to około 24 stopni, ale trzeba też pamiętać, ze to Argentyna jest właśnie miejscem, gdzie swego czasu odnotowano najwyższe temperatury w całej Ameryce Południowej. Kiedy więc jechać na wakacje do Buenos Aires? Przy planowaniu urlopu należy tez pamiętać, ze pory roku są tu odwrócone, czyli lato mamy tutaj w styczniu i lutym i to właśnie te miesiące najlepiej jest przeznaczyć na spędzenie tutaj urlopu.

Buenos Auires
Zwiedzanie Argentyny zazwyczaj zaczyna się od jej stolicy czyli Buenos Aires, które zwykło się również określać mianem Paryża Ameryki Łacińskiej. A to wszystko dzięki architekturze znajdujących się tutaj budynków, która wprost nawiązuje do stylistyki i wzorów z XIX – wiecznego Paryża. Centralnym punktem jest plac czyli Plaza Mayo, który od czasów swojego powstania w 1580 roku jest nieustannie świadkiem historii i zachodzących w Argentynie zmian. To właśnie tutaj odbywały się wszelki protesty, manifestacje. Natomiast w zwykły dzień jest to miejsce spotkań i odpoczynku, nie brakuje tu ławek na których można odpocząć, są bary i kawiarnie. To oczywiście początek atrakcji Buenos Aires. Przy Plaza Mayo wznosi się imponująca budowla czyli Różowy Dom, który nazywa się również Pałacem Prezydenckim. Mieści się w nim od 1810 roku siedziba argentyńskiego rządu. Budynek ten za sprawa swojej różowej barwy jest najbardziej rozpoznawalnym obiektem w Buenos Aires. Kolejnym interesującym budynkiem, do którego warto się wybrać jest El Cabildo czyli budynek Rady Miasta i Rewolucji Majowej. Budynek utrzymany w stylu kolonialnym jest ostatnim tego typu budynkiem dobrze zachowanym w Buenos Aires.

W czasie wędrówek nie powinniśmy tez pominąć Catedral Metropolitana - katedry metropolitalnej, która jest najważniejsza katolicką świątynią Argentyny.

Drugim co do wielkości argentyńskim miastem jest Cordoba leżąca u stóp gór Sierra de Cordoba. To właśnie tutaj mieści się siedziba najstarszego w Ameryce Południowej uniwersytetu, który nieprzerwanie funkcjonuje od 1613 roku. W czasie zwiedzania miasta warto też zajrzeć do miejscowej katedry, która została wybudowana na przełomie XVII i XVIII wieku, a mieści się przy Plaza San Martin.

Wodospady Iguazu
Jedną z większych atrakcji turystycznych Argentyny są z pewnością wodospady Iguazu, które znajdują się na terenie Parku Narodowego Iguazu. Znajduje się tutaj 275 przepięknych wodospadów i warto poświęcić trochę więcej czasu, aby zobaczyć to pełne uroku miejsce.