Niezwykły krajobraz Boliwii
Boliwia to niesamowity i magiczny kraj, który zarazem stanowi niezwykle zróżnicowane, pod względem przyrodniczym i kulturowym, państwo. Ulokowane jest między dziewiczymi lasami amazońskimi oraz Andami. Wokół znajdują się także salary - wyschnięte słone jeziora oraz piaskowa pustynia. Już sam fakt położenia Boliwii sprawia, że jest to wyjątkowe miejsce. Poza tym mieszkańcy są tu niezwykle radośni, żywiołowi i życzliwi.

Co warto zobaczyć i zwiedzić w Boliwii? Ten kraj ma niewątpliwie wiele do zaoferowania. Będąc w tej części świata warto zwiedzić miasto La Paz, które znajduje się na zboczach kanionu, a w nim chociażby Mercado de Hechiceria, czyli Targ Przedmiotów Magicznych. Niezwykłe widoki rozpościerają się również z kanionu w El Alto, niezależnie od tego, czy jesteśmy tam w ciągu dnia, czy też w nocy. W Boliwii znajduje się także największa na całym świecie solna pustynia. Mowa tu o Salar Uyuni. Położona jest ona w miejscu niezwykle nieprzychylnym i srogim - w południowej części Altiplano. Jednakże to wszystko daje wrażenie, którego nie sposób zapomnieć. Są tu wulkany, laguny w kolorach nieba i czerwieni, krystalicznie czysta woda, a także setki, a nawet tysiące flamingów. To niewątpliwie miejsce, które trzeba zobaczyć.

Warto także zwiedzić Sucre, ciche miasteczko, które kusi sakralnymi zabytkami oraz uroczymi, wąskimi uliczkami. Zostało ono wpisane na Światową Listę Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO, a znajdujące się tu białe domki z pomarańczowymi dachami potrafią zachwycić. Jeśli zaś ma się ochotę zobaczyć niezwykłą panoramę tego miasta, wtedy warto udać się na wzgórze Iglesia de la Recoleta. Bardzo popularną atrakcją - i nie bez powodu - jest także Isla de Pescado. To wyspa położona na salarze, którą porastają ogromnej wielkości kaktusy. Są one niezwykle stare, bowiem niektóre z nich maja nawet po tysiąc lat. Ich wysokość zaś sięga aż 12 metrów! Krajobrazy zapadają głęboko w pamięć, a im głębiej wchodzi się w wyspę, tym mniej osób, które przyjechały tu turystycznie.

Pustynia w Boliwii

Zwiedzając Boliwię nie można zapomnieć o świętym jeziorze znajdującym się na granicy z Peru. Jezioro Titicaca bowiem związane jest z powstaniem cywilizacji Inków i do dziś stanowi miejsce, do którego przybywają ludzie z całego świata. Bazą jest tu nieduże, urokliwe miasteczko Copacabana, które dodatkowo zachęca niskimi cenami. Jednym z magicznych zakątków w Boliwii jest także Altiplano, bowiem czekają tu chociażby czynne wulkany oraz zastygnięta już lawa w przeróżnych formach. Można tu podziwiać również laguny, które oznaczają tutaj malownicze jeziora.

Boliwia to przepiękny kraj, pełen niespodzianek. Najlepiej wybrać się tutaj w miesiącach od kwietnia do października i dać sobie jak najwięcej czasu na to, by poznać to miejsce. Znajduje się tu bowiem wszystko, co może sprawić, że wycieczką w tę część świata zostanie zapamiętana na długo. Piękno natury, urokliwe miasteczka i pełne zabytków większe metropolie sprawiają, że nie sposób się tutaj nudzić - wręcz przeciwnie. Można się zakochać.