Ekwador

Ekwador to przepiękny kraj Ameryki Południowej, który położony jest nad Oceanem Spokojnym w północo-zachodniej części kontynentu. Najłatwiej i najprzyjemniej jest wybrać się tu samolotem z przesiadką w Hiszpanii lub też Holandii, a z tych krajów zaś już bezpośrednio do Ekwadoru.

Ekwador brzmi tajemniczo. Nie jest to zbyt znane miejsce, co wcale nie sprawia, że jest mniej piękne czy ciekawe. Wręcz przeciwnie. Tutejsza egzotyka zachęca do tego, by jak najszybciej odwiedzić ten zakątek świata i dać się ponieść urokowi tego kraju. Najlepiej wybrać się tutaj poza okresami świątecznymi, by spokojnie znaleźć nocleg. Zwłaszcza, że panuje tu stabilny klimat równikowy (oraz klimat górski w Andach).

Będąc w Ekwadorze oczywiście warto zajrzeć do stolicy. Quito zachwyca pięknym Placem Niepodległości z katedrą, a także Pałacem Prezydenckim. Niemałe znaczenie ma również fakt, że miasto to znajduje się na wysokości niemal 3000 metrów n.p.m. A tylko około 30 kilometrów dzieli go od Środka Świata, czyli Mitad Del Mundo (równik). W miejscu tym daje się zaobserwować zjawiska niemożliwe do ujrzenia nigdzie indziej, jak chociażby woda, która spływając tworzy wir w różne strony, w zależności od tego, na której półkuli zostanie postawione naczynie.

Wyspy Galapagos

Ekwador to także zakątek zwany rajem na ziemi, czyli Wyspy Galapagos. Idealny kierunek dla miłośników egzotyki, nurkowania oraz uroczych krajobrazów. Mnóstwo tu niesamowitych gatunków zwierząt, plaż i interesujących zakątków czekających nie tylko na lądzie, ale i pod wodą. Wszystkie miasta natomiast czarują i zapraszają do niezwykle przyjemnych kawiarenek i sklepów.

W Ekwadorze czeka także jeden z najwyższych aktywnych wulkanów na świecie, średnica jego krateru to aż 700 metrów. Cotopaxi zachwyca nie tylko wielkością, ale i malowniczą okolicą. Podobnie jak możliwość pohuśtania się na krańcu świata. Takie rzeczy odnaleźć można jedynie w Banos, z którego zresztą widać właśnie wulkan.

Będąc w Ekwadorze koniecznie trzeba zobaczyć także targi rozmaitości czekające na odwiedzających w niedzielę w Otavalo oraz pochodzić po wodospadach, które podobnie jak huśtawka czekają właśnie w Banos. Można tu spróbować canyoningu - sportu pełnego adrenaliny. Tłumacząc go bowiem na bardziej zrozumiały język - to schodzenie na linie po wodospadach.

Walutą w Ekwadorze jest dolar, co wiele ułatwia, lecz jednocześnie podniósł on koszty pobytu w tym kraju. Mimo wszystko jednak wciąż jest naprawdę tanio. Przykładowe ceny lunchu to od 1,5 do 4 euro, piwo od 1 do 5 euro, 5 awokado to zaledwie 1 euro a pizzę zjemy tu od 11 euro. Kawa kosztuje około 2 euro.

Plaże w Ekwadorze

Ekwador to idealne miejsce na wakacje. Kraj ten bowiem posiada wiele twarzy, możliwości i kusi swoim pięknem oraz malowniczymi krajobrazami. Zarówno osoby lubiące leniwe spacery, jak i aktywności pełne adrenaliny odnajdą się tutaj na pewno. Warto choć raz w życiu dać się ponieść magii tego kraju i wybrać go jako kierunek na wymarzone wczasy.