Atrakcje Kostaryki

Egzotyczne wczasy na Kostaryce pozwolą przenieść się w świat z innego wymiaru, gdzie zatrzymuje się czas, bajkowy krajobraz zapiera dech w piersiach, a bogata kultura mieszkańców kusi by poznać ją bliżej. Malowniczy kraj położony w Ameryce Środkowej, nad lazurowymi wodami Morza Karaibskiego i Oceanu Spokojnego przyciąga m.in. długimi plażami o jasnym piasku, rafami koralowymi oraz tropikalnymi dżunglami.

Kostaryka graniczy z Nikaraguą i Panamą, jest krajem o górzysto-wyżynnym ukształtowaniu terenu i znajduje się w strefie aktywności sejsmicznej. Państwo znane jest m.in. ze szlachetnych odmian kakaowca, z którego produkuje się wysoką jakościowo kawę. Na Kostaryce panuje klimat podrównikowy z gorącymi i wilgotnymi latami oraz porą deszczową, w trakcie której występują liczne huragany.

Uroki przyrody Kostaryki

Jednym z najpiękniejszych miejsc na Kostaryce jest Park Narodowy Manuel Antonio, na ternie którego podziwiać można tropikalne lasy, piękne piaszczyste plaże oraz podwodne królestwo koralowców. Występuje tu ponad 350 gatunków zwierząt, a największą popularnością cieszą się ptaki m.in. tukany, sowy i papugi. Do najpiękniejszych plaż w obrębie parku zalicza się zaś Espadillę Sur i Manuel Antonio. Osoby aktywne i żądne zastrzyku adrenaliny mogą wybrać się na wyprawę po dżungli, gdzie spotkać można m.in. małpy lub też wziąć udział w spływie kajakowym po rzece. Spacerując po terenie obiektu warto także zawitać do malowniczych Jaskiń Damas.

Miłośnicy przyrody powinni również udać się do rezerwatu Monteverdi. Tropikalne lasy zamieszkuje wiele gatunków egzotycznych zwierząt i owadów. Dużym uznaniem wśród turystów cieszą się specjalne farmy motyli i żab. Na terenie rezerwatu prężnie rozwija się ekoturystyka.

Spędzając wczasy na Kostaryce warto też wybrać się do miasta Ciudad Quesada słynącego z malowniczych widoków, pięknych wodospadów oraz gorących wulkanicznych źródeł.

Największym miastem Kostaryki jest jej stolica San Jose, zlokalizowana w Centralnej Dolinie. Do najważniejszych zabytków miejscowości zalicza się m.in.: okazałą katedrę, Muzeum Narodowe, Muzeum Złota, Muzeum Jade oraz Teatr Narodowy. Chwili relaksu zaznać zaś można w klimatycznych restauracyjkach, serwujących lokalne przysmaki, bądź też na łonie natury. Nieopodal miasta znajduje się las tropikalny Rain Forest Aerial Tram, gdzie podziwiać można potężne i zapierające dech w piersiach stożki wulkaniczne, a także zobaczyć farmy motyli, plantacje kawy lub wziąć udział w spływie kajakowym po rzece.

Miłośnicy zwiedzania powinni również wybrać się do najstarszego miasteczka Kostaryki, Cartago, dawnej stolicy państwa. Na uwagę zasługują tu m.in. ruiny oraz budowle z XVI w., gdy Kostaryka stanowiła hiszpańską kolonię. Jednym z najpiękniejszych zabytków, okresu kolonialnego, jest Bazylika Cartago, zwana również Basilica de Nuestra Senora de Los Angeles, we wnętrzu której znajduje się La Negrita, czyli Czarna Madonna, według osób wierzących dokonująca uzdrowień.

Kostaryka oferuje turystom rozbudowaną infrastrukturę turystyczną, w skład której wchodzi m.in. bogata baza noclegowa. Do najbardziej luksusowych hoteli w kraju należą przede wszystkim: Copa de Arbol Beach and Rainforest Resort w miejscowości Drake Bay oraz Buena Vista Luxury Villas i Arenas del Mar Beachfront and Rainforest Resort w Parku Narodowym Manuel Antonio.