Przyroda w Paragwaju

Paragwaj to jeden z najchętniej odwiedzanych krajów w Ameryce Południowej. Turyści kochają go nie tylko za przepiękną, urokliwą przyrodę, ale także za niesamowite zabytki architektury. Jednak to wciąż nie wszystko. Paragwaj zachwyca także kulturą, a ludzie tu są wyjątkowo otwarci i ciepli. Wakacje w Paragwaju mogą stać się naprawdę jednym z najlepszych wyjazdów w życiu, o ile oczywiście jedzie się tam odpowiednio przygotowanym.

Paragwaj jest krajem położonym w Ameryce Południowej. Co ciekawe, nie ma on w przeciwieństwie do wielu innych krajów tego kontynentu dostępu do morza, co też znacząco wpływa na turystykę tego regionu. Paragwaj leży w strefie klimatu zwrotnikowego. Najlepiej dostać się tu samolotem, lądując w stolicy.

Pałac prezydencki w Paragwaju

Co warto zobaczyć w Paragwaju? Odwiedzając ten kraj koniecznie trzeba zobaczyć jego pełną atrakcji stolicę Asuncion. Tu znajduje się między innymi przepiękne stare miasto z niesamowitymi zabytkami architektury. Miłośnicy natury będą mogli natomiast podziwiać tu wyjątkowo bogaty świat flory, prezentowany w ogrodzie botanicznym Panteon de los Heros. W stolicy znajduje się również siedziba parlamentu oraz nowoczesne centrum, a w nim niesamowite bogactwo parków. Warto także zajrzeć do niewielkiej miejscowości Trinidad, która znalazła się na światowej liście UNESCO dzięki obecnym tu ruinom jezuickim, które pozostały po misjach chrystianizacyjnych w tym rejonie. Z pewnością wielu turystów zachwyci również Itaipu. Jest to największa tama w Ameryce Południowej, która jest jednocześnie drugą co do wielkości elektrownią wodną na świecie. Ta niezwykła nazwa pochodzi od słowa indiańskiego tupu, które oznacza śpiew kamieni, co ściśle wiąże się z wrażeniami, jakich można doznać przebywając w pobliżu tamy. Jest ona zaliczana do Siedmiu Cudów Świata Współczesnego.

Nie można również zapomnieć o Chaco. Tu wybrać powinni się szczególnie miłośnicy natury. Znaleźć tu można bowiem głównie lasy i rozległą, pustą praktycznie równinę. Przede wszystkim warto jednak odwiedzić ten obszar ze względu na występowanie tu przepięknych parków narodowych. Najbardziej znanym i najchętniej podziwianym jest Park Narodowy "Defensores del Chaco", gdzie między innymi żyją jaguary. Natomiast w Parku Narodowym "Cerro Corá" zobaczyć można niezwykłe jaskinie, pozostałości z czasów prekolumbijskich oraz podziwiać niesamowitą naturę lasów tropikalnych.

Niezwykłości Paragwaju

Odwiedzając Paragwaj koniecznie trzeba spróbować narodowego napoju tego kraju czyli yerba mate, który przyrządza się z liści ostrokrzewu paragwajskiego. Warto również spróbować tak zwanej paragwajskiej zupy, która o dziwo wcale zupy nie przypomina, natomiast podawana jest w formie placków.

Ameryka Południowa to w ostatnich latach jeden za najchętniej obieranych przez turystów kierunków. Choć Paragwaj nie jest miastem numer jeden na południowo-amerykańskiej mapie turystycznej, zdecydowanie warto odwiedzić ten zachwycający kraj i poznać jego niesamowitą kulturę.