Trynidad i Tobago

Jeżeli pragniemy spędzić nasz urlop w interesującym miejscu powinniśmy zdecydować się na wycieczkę do Ameryki Południowej. Jest to bardzo atrakcyjne miejsce, które co roku odwiedza wielu turystów. Jednym z ciekawszych państw na tym kontynencie jest Trynidad i Tobago. Położone jest ono na wyspach u wybrzeży Wenezueli, pod względem geograficznym stanowi niejako przedłużenie Gór Karaibskich.

Na wspomnianych wyspach panuje gorący oraz wilgotny klimat równikowy. Jednak jest on łagodzony przez wiatry pasatowe. Choć dzięki wiatrom pasatowym klimat staje się bardziej łagodny i przyjazny turystom z innych części świata, przynosi on także liczne obfite opady nawet do 3000 mm. Trynidad i Tobago położone jest w archipelagu Małych Antyli, który jest często nawiedzany przez liczne huragany. Jednak to państwo stanowi wyjątek, dlatego decydując się na podróż w te rejony nie musimy się obawiać huraganów. Średnia temperatura w tym państwie waha się w okolicach 25 °C. Zatem w jaki sposób możemy dostać się do tego atrakcyjnego archipelagu?

Wybrzeże Trynidadu i Tobago

Zdecydowanie większość turystów decyduje się na lot samolotem. Warto wiedzieć, iż na wyspy możemy przylecieć między innymi bezpośrednio z Wenezueli lub też Gujany, a także z Surinamu i innych wysp karaibskich. Jedne z najbardziej popularnych linii lotniczych to LIAT, które w swojej ofercie posiadają szeroką siatkę połączeń. Jednak jeżeli nie przepadamy za samolotami, na wspomniane wyspy możemy dostać się także drogą morską. Zazwyczaj raz w tygodniu z popularnego wenezuelskiego miasteczka Guiria odpływa prom bezpośrednio do trynidadzkiego portu w Chaguaramas.

Decydując się na podróż do Trynidadu i Tobago powinniśmy przyjechać tu w porze suchej. Wówczas temperatura jest niższa oraz opady są mniej dokuczliwe w porównaniu z porą deszczową. Jedną z największych atrakcji są między innymi malownicze plaże, na których możemy zrelaksować się, a także popływać w błękitnej wodzie i podziwiać przepiękne rafy koralowe które od wielu lat przyciągają turystów. Jednak warto pamiętać, iż na wyspach znajdziemy także muzea oraz interesujące miejsca historyczne i zabytki jak np. Forta Króla Jerzego czy Waterloo - hinduistyczną świątynię na wodzie. Miłośnicy przyrody znajdą tu zaś przepiękne wodospady, jak również atrakcyjne twory geologiczne.

Ciekawostką jest fakt, iż aby wjechać do tego państwa nie potrzebujemy żadnej wizy. Jednakże jeżeli zdecydujemy się zostać tam dłużej niż 30 dni, wspomniana wiza w takim przypadku będzie nam potrzebna.

Wakacje w Tobago

Ameryka Południowa to bardzo atrakcyjny kontynent, który co roku przyciąga wielu turystów. W szczególności będąc tam na wakacjach powinniśmy odwiedzić Trynidad i Tobago. Jest to przepiękne państwo położone w archipelagu Małych Antyli, gdzie znajdziemy nie tylko bardzo atrakcyjne widoki, ale także interesujące zabytki. Z pewnością takie egzotyczne wczasy będą spełnieniem marzeń każdego podróżnika.